تبلیغات

فرایند

کانال کنکور 100

کانال کنکور 100

طرح های مشاوره ای کنکور استاد رضا اصغری

آخرین ارسال های انجمن

عنوان پاسخ بازدید توسط
1 175 fns4565
1 77 fns4565
0 107 konkkoori95
0 126 konkkoori95
0 68 reza-asghari
0 73 reza-asghari
0 76 reza-asghari
0 71 reza-asghari

بهترین دی وی دی های کنکور

141 بازدید

بهترین دی وی دی های کنکور

 بهترین دی وی دی های کنکور

 مرکز مشاوره  استاد رضا اصغری  

ارتباط با استاد اصغری و ثبت نام مشاوره  : 09120059237

 

 

کنکور از جمله اتفاقاتی است که همه ساله شاهد برگزاری آن در سراسر کشور هستیم و اهمیت این آزمون و قبولی در آن بر هیچکس پوشیده نیست. هرساله به دلیل مفهومی تر شدن سوالات کنکور نسبت به سال های گذشته شاهد اقدامات گوناگونی در زمینه های آموزشی مختص داوطلبان کنکوری بوده ایم که می توان گفت این اقدامات تاحدودی در بالا بردن سطح علمی و آموزشی داوطلبان و تقویت آنان نقش بسزایی داشته است.از جمله این اقدامات می توانیم به تاسیس موسسات آموزشی،تدوین کتاب ها و منابع کمک آموزشی،برگزاری آزمون های آزمایشی و گرد آوری دی وی دی های کنکوری اشاره کنیم. دی وی دی های کنکوری و تهیه آن ها در چند سال اخیر پرسش های گوناگونی برای داوطلبان مطرح کرده است که از جمله این پرسش هایی که برای داوطلبانی که قصد تهیه دی وی دی های کنکوری را دارند بوجود می آید این است که آیا تکنیک های موجود در دی وی دی های آموزشی موثر تر از کتاب های آموزشی است؟ تهیه دی وی دی های آموزشی مفید تر است یا حضور در کلاس ؟ کدام دی وی دی های کنکوری از کیفیت بالاتری برخوردار هستند؟ و دیگر سوالاتی که در ادامه مقاله به طور اختصاصی توضیحاتی را ارائه داده ایم.

استفاده از دی وی دی های کنکوری و تاثیرات مثبت آن 

پیش از هر چیز مطلع باشید که حدود 75 درصد از سوالات طرح شده در کنکور از منابع کتاب های درسی می باشد و کتب درسی به خودی خود تمامی مطالب موجود در کنکور را شامل می شوند .بنابراین فراموش نکنید که آنچه می بایست برای مطالعه کنکور در اولویت قرار دهید، تسلط بر روی کتاب های درسی تان می باشد و استفاده از کتاب های کمک آموزشی،شرکت در آزمون های آزمایشی، تهیه دی وی دی های کنکوری به نوعی نقش مکمل دارند نه منبع اصلی.بنابراین ابتدا تمرکز اصلی تان را بر روی کتاب های درسی بگذارید و سپس برای تقویت مهارت های تست زنی و کسب آمادگی بیشتر به سراغ ابزار های کمک آموزشی مذکور بروید.

دی های کنکوری بیشتر نقش کمک کننده و سرعت دهنده جهت بالا بردن سطح کیفی آموزشی برای دانش آموزان دارد اما در این دی وی دی ها تکنیک های خاصی وجود ندارد که آنها را از دیگر ابزار های آموزشی متمایز کند. اما استفاده از دی وی دی های کنکوری می تواند شما را با روش های دیگرتدریس آشنا کند بخصوص برای داوطلبانی که تمایل چندانی به حضور در کلاس های آموزشی ندارند می تواند راهکار مناسبی برای درک مطالب باشد. از دیگر فواید استفاده از این دی وی دی ها این است که داوطلبان می توانند به طور مکرر و بدون هیچ گونه محدودیتی دی وی دی های کنکوری را بار ها و بار ها مشاهده کنند.

همچنین برای داوطلبانی که فرصت و یا هزینه کافی جهت شرکت در موسسات آموزشی را ندارند استفاده از این دی وی دی های کنکور می تواند راهکار مناسبی باشد .همچنین دی وی دی های کنکور علاوه بر بالابردن سطح مهارت داوطلبان در یادگیری هرچه بهتر مطالب موثر می باشد.البته این موضوع بستگی به نوع کیفیت آموزشی و نوع تدوین این دی وی دی ها دارد.که البته تشخیص نوع کیفی دی وی دی های کنکوری بستگی به تایید مشاوران تحصیلی و تاثیر آنها بر رتبه های برتر سال های گذشته دارد.

سابقه ای کوتاه از دی وی دی های کنکوری

 

اما دی وی دی های کنکوری شاید شروعشان به سال های ۸۳ و ۸۴ (ابتدا به صورت صوتی و یا سی دی و سپس به صورت تصویری)  و شیوعشان به سال های ۸۸ و ۸۹ بر میگردد. قدیمی ترین موسسه ای که دی وی دی کنکور منتشر می کند این روزها مورد حملات شدید دانش آموزان قرار گرفته است که دلیل اصلیشان عدم مطابقت قول های قبل از خرید و خدمات پس از خرید و هم چنین بیش از حد نکته ای بودن و عدم توجه به رویکرد جدید سوالات کنکور که مفهومی شده اند و عدم آپدیت دی وی دی هاست.  اما تا وقتی که این اولین موسسه به اوج خود نرسیده بود تقریبا می توان گفت هیچ جای دیگری حتی شروع به این کار نکرده بود و اما بعد از آن که موفقیت این موسسه نمایان شد دیگر موسسات نیز شروع به منتشر دی وی دی کردند که اکثر آن ها موسساتی بوده اند که از اول با هدف انتشار دی وی دی تاسیس شدند. آن چه که بدیهی است هیچ کدام نتوانسته اند جای آن اولین موسسه را بگیرند در حالی که همان اولین موسسه نیز با اولین برخورد و یا خرید دانش آموز نام بدی از خود برای آن ها به جا میگذارد.

نکته ی جالب در مورد انتشار دی وی دی ها این است که قبل از این که بازار آن به داغی امروز برسد خیلی از مدرسین معروف همواره بیان می کردند که هیچ وقت دی وی دی نمی تواند به دانش آموز کمک کند اما همان مدرسین معروف وقتی دیدند که می توانند درآمد خوبی از این بازار سیاه داشته باشند آن ها هم به صف مدرسین دی وی دی پیوستند! جالب تر اینجاست این مدرسین که شهریه کلاس هایشان بیش از اندازه و بر اثر تبلیغات واهی و تکنیک های بازاریابی بالا بود و ادعای زیادی داشتند نتوانستند به پای همان اولین موسسه که آن هم کیفیت کار بالایی ندارد برسند!

 

مهم ترین خطر مالی ای که این موسسات را تهدید می کند کپی دی وی دی ها توسط دانش آموزان است اما آنقدر کیفیت دی وی دی ها پایین بوده که کمتر کسی دست به این اقدام می زند!

 

 

 

شرکت در کلاس های آموزشی و یا تهیه دی وی دی های کنکوری ؟!!

یکی از سوالات متداولی که توسط داوطلبان کنکوری پرسیده می شود این است که برای تسلط بیشتر بر روی مطالب آیا شرکت در کلاس های آموزشی را انتخاب کنیم و یا تهیه دی وی دی های کنکوری ؟بدون شک به دلیل برقراری ارتباط مستقیم بین داوطلب و استاد در فضای کلاس و امکان پرسش و پاسخ، شرکت در کلاس های آموزشی نسبت به تهیه دی وی دی های کنکوری موثر تر خواهد بود اما همانطور که در قسمت بالا اشاره کردیم داوطلبانی که امکان شرکت در کلاس ها را به صورت حضوری ندارند و یا داوطلبان مناطق محروم که به موسسات آموزشی دسترسی ندارند استفاده و تیه دی وی دی های کنکوری گزینه مناسب تری خواهد بود.اگر هیچگونه آشنایی با دی وی دی های کنکوری ندارید در قسمت زیر به معرفی برخی از دی وی دی های کنکوری پرداخته ایم.

  • دی وی دی های کنکوری کنکور آسان است
  •  دی وی دی های کنکوری پرواز کنکوری ها
  • دی وی دی های کنکوری ونوس
  • دی وی دی های کنکوری آفبا

آیا دی وی دی می تواند جای کلاس را پر کند؟

مسلما خیر! در کلاس حضوری مدرس با دانش آموز یا دانش آموزان در ارتباط هستند و امکان پرسش و پاسخ در دی وی دی وجود ندارد اما این را هم باید در نظر گرفت که دی وی دی آموزشی می تواند برای نقاط دور دست و کسانی که امکان حضور در کلاس را به هر دلیلی ندارند جایگزین نسبی ای باشد. یکی دیگر از مزایای دی وی دی آن است که می توانید بارها آن را بدون هیچ محدودیتی و هر موقع خودتان خواستید مشاهده کنید

دی وی دی های آموزشی برای کسانی میتواند مفید باشد که به قول معروف “حال درس خواندن” نداشته باشند حال سوال اینجاست آیا کسی که حال درس خواندن نداشته باشد می تواند به دانشگاه های برتر کشور برسد؟ و اگر رسید آیا می تواند دروس دانشگاهی را نیز با “دی وی دی” مطالعه کند؟

چگونه از کیفیت دی وی دی های کنکوری مطمئن شویم؟

پیش از تهیه دی وی دی های کنکوری توجه داشته باشید که بیشترین میزان تبلیغات برخی از موسسات آموزشی جهت فروش دی وی دی های کنکوری دلیل بر کیفیت بالای آن نخواهد بود. بنابراین پیشنهاد می کنیم برای آگاهی از میزان کیفیت دی وی دی های کنکوری از داوطلبان رتبه های برتر سال های گذشته پرس و جو کنیدو یا  از مشاوران تحصیلی با تجربه در خصوص تهیه بهترین دی وی دی های کنکوری مشورت بگیرید.ضمن اینکه بهتر است تمام دی وی دی های مربوط به کتاب های درسی تان  را از یک موسسه خریداری نکنید تا در صورت پایین بودن سطح کیفی آموزشی آن ویا نارضایتی دچار مشکل نشوید. زیرا ممکن است دی وی دی های مربوط به یک درس برای مثال درس ریاضی به لحاظ آموزشی از درجه کیفی بالایی برخوردار باشد اما دی وی دی های مربوط به درس زیست شناسی همان موسسه از همان کیفیت آموزشی خوب برخوردار نباشد.

هزینه های دی وی دی های کنکوری

یکی از مواردی که بسیاری از داوطلبان در رابطه با تهیه دی وی دی های کنکوری دچار مشکل هستند قیمت بالای دی وی دی ها می باشد که به این دلیل عده ای از داوطلبان نسبت به تهیه ی دی وی دی های آموزشی عاجز هستند و توان خرید آن ها را ندارند.بر اساس پرس و جو های انجام شده بسیاری از موسسات دلیل قیمت بالای این دی وی دی ها را دشواری در ضبط کردن و ادیت کردن فیلم های آموزشی بیان کرده اند که البته این دلیل خوبی برای هزینه های بالای دی وی دی های آموزشی نمی باشد.با این حال چنانچه قصد تهیه دی وی دی های کنکور را دارید فراموش نکنید که موارد گوناگون از جمله کیفیت، سطح آموزشی و …. را در هنگام تهیه دی وی دی های کنکوری در نظر بگیرید.

چرا دی وی دی های کنکوری گران هستند؟

 

یکی از مواردی که خریدار دی وی دی های کنکور با آن مواجه میشوند این است که چرا انقدر دی وی دی های کنکوری گران عرضه می شوند! از حق نگذریم ضبط کردن و ادیت کردن فیلم آموزشی کار ساده و آسانی نیست و وقت زیادی میگیرد اما هر طور که حساب کنید هزینه دی وی دی ها بسیار بیشتر از حد معقول می باشند! در بین موسسات منتشر کننده دی وی دی موسسه ای دیده می شود که قیمت دی وی دی هایش یک دهم دیگر موسسات است اگر یک موسسه بتواند با چنین قیمتی دی وی دی منتشر کند چرا دیگر موسسات این کار را نمی کنند؟

یکی از این دلیل ها بر میگردد به مبحثی بودن اکثر آن ها یعنی به جای این که زیست شناسی کنکور را به صورت کامل عرضه کنند هر مبحث را جدا عرضه کرده و در این میان جمع قیمت ها را به گونه ای تعیین می کنند که یک دانش آموز برای خرید آن ها به مشکل رو به رو شود. از طرفی هم دانش آموز به یک مبحث فقط احتیاج ندارد و وسوسه می شود که کلیه مباحث را سفارش دهد . اما اکثر دانش آموزانی که از خرد بالایی بهره مند هستند فقط یک مبحث را از هر موسسه خریداری کرده و چنان چه از آن راضی بودند دیگر دی وی دی ها را سفارش می دهند (انقدر دی وی دی ها بی کیفیت است که هیچ گاه به مرحله خرید تمامی مباحث نمی رسند و با دیدن همان یک مبحث دیگر اسمی از دی وی دی کنکوری نمی برند!)

 

علت دیگر آن بوده که آن اولین موسسه از اول دی وی دی های خود را با قیمتی بسیار بالاتر از حد انتظار به فروش می رساند و وقتی که در یک صنف ، بزرگترین عضو آن گران فروش باشد اکثر اعضای آن صنف نیز به دنبال راه همان می روند منتها با شعار های دیگر!

 

 

تعدد موسسات منتشر کننده دی وی دی

هر سال به تعداد این موسسات افزوده می شود اکثر آن ها نیز محوریت شخصی دارند و با عناوینی چون دی وی دی های آموزشی استاد (؟!) فلانی منتشر می شوند! که بسیار از فضای کنکور دور می باشد!

ارائه تکنیک های منحصر به فرد

این عبارت را شما همه جا می بینید اما آیا چنین چیزی وجود دارد؟ متاسفانه اکثر کسانی که از این عبارت یا عبارت هاش مشابه استفاده می کنند صرفا از استثناها استفاده می کنند که فقط برای برخی از سوالات جواب می دهد و برای دیگر سوالات نمی توان از آن ها استفاده کرد اما ظاهر سازی مدرس به گونه ای است که گویا این کشف بزرگ علمی باید به اسم ایشان ثبت شود و هیچ کس حتی پروفسور های دانشگاه های مطرح دنیا هم به این فرمول نرسیده اند!

نمونه تدریسی که این مدرسین می گذارند اکثرا از همین استثنا هاست و این نمونه تدریس چه در تلویزیون باشد چه در آپارات چه در هر جای دیگر فقط از یک یا چند مبحث خاص است چون می دانند که فقط در آن مبحث می توانند استثناها را بیان کنند و فقط در آن مبحث است که می توان دانش آموز را قانع کرد که دی وی دی آن مدرس یا موسسه را بخرد. حال آن که فقط برخی از مسائل و تست های کنکور با آن روش ها قابل حل هستند و اگر شما دی وی دی کامل را هم که ببینید خبری از تدریس مفهومی نیست . ولی روش درست آن است که ابتدا دانش آموز یک مبحث را از عمق جان بفهمد و حال اگر تیپ های مختلفی از آن مبحث در کنکور می آید و راه حل خاص خود را دارند آن ها را استفاده کند.

و اما ای کاش حداقل این به اصطلاح مدرسین بیان خوبی داشتند! ولی اگر دقت کرده باشید اکثر آن ها نه تنها قادر به انتقال مطلب نیستند بلکه از قدرت بیان روزمره آن ها هم بسیار ضعیف می باشد!

و اما کلام پایانی :

 

لزوما دی وی دی آموزشی یا در اینجا کنکوری بد نیست و در جای خود می تواند مورد استفاده قرار بگیرد اما متاسفانه تا کنون هیچ موسسه ای به طور جدی و علمی و کارشناسی شده و با کیفیت بالا دی وی دی کنکور منتشر نکرده است. از شواهد این امر همین کافی که  هیچ کدام از رتبه های برتر کنکور از دی وی دی استفاده نکرده اند! 

 

 

 

عضویت در بزرگترین کانال کنکوری کشور قلب Telegram: Contact @konkur100_in


 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط مشاوره با مرکز مشاوره استاد رضا اصغری (کنکور صد)  تماس حاصل نمایید. شماره تماس 09120059237 

پاسخگویی از 12 ظهر تا 11 شب حتی ایام تعطیل

 

 

 تذکر مهم :  هرگونه استفاده مادی از مطالب کنکور 100 (سایت کنکوری ها)، شرعاً و قانوناً حرام بوده و سایت ما هیچگونه رضایتی در این مورد ندارد. تنها راه استفاده از جزوات سایت کنکور100 نشر به صورت رایگان،بدون تغییر در محتوای فایل و با ذکر منبع لینکدار می باشد .

 

 

مشاوره کنکور

 

 

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

 

دیدن این مطالب نیز به شما توصیه میشود

دیدگاه شما از مطلب بالا چیست؟

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی

به نکات زیر توجه کنید

  • پسورد کلیه فایل ها عبارت "http://www.reza-asghari75.ir/" می باشد.
  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.